Extraliga se nedohraje, mistrem je Liberec, VK UP třetí

20. 3. 2021

Nedohraná čtvrtfinálová série mezi Šelmami Brno a Ostravou, v jejichž týmech se objevila koronavirová nákaza. Plus stejný problém už již jistého semifinalisty Olympu Praha. Tyto důvody přiměly Asociaci volejbalových klubů a následně i Správní radu Českého volejbalového svazu k zastavení rozehraného play-off extraligy žen a vyhlášení výsledků soutěže podle postavení týmů po dlouhodobé části. Mistryněmi republiky se tak stávají hráčky Dukly Liberec, Univerzita Palackého Olomouc je třetí za Olympem Praha.

„Rozhodnutí Asociace volejbalových klubů a svazu respektujeme, i když se s ním náš klub po sportovní stránce neztotožňuje,“ říká předseda VK UP Jiří Zemánek. „Kádr družstva žen jsme pro letošní sezonu budovali s mistrovskými ambicemi, jimiž jsme se od počátku netajili. Nově poskládaný tým si od podzimu postupně sedal, jeho forma měla gradovat právě ve vyřazovacích bojích, což ostatně potvrdila i rychlá a vcelku jednoznačná čtvrtfinálová série proti Královu Poli. K našim výsledkovým výpadkům v základní části přispěla i náročná účast v Lize mistryň, která si v nahuštěném kalendáři vybrala svou daň. Konečné třetí místo tedy musíme brát jako neúspěch, byť si stále myslím, že bychom při dohrání soutěže dosáhli na vyšší metu. Uvidíme, jak se to odrazí na našich plánech pro příští sezonu,“ konstatuje Zemánek.

Nedohraná kvůli epidemickým opatřením zůstala už i předchozí sezona, v níž se mistrovský titul neuděloval. Pro tu letošní měla vzhledem k hrozbě podobných případů platit pravidla o kontumaci neodehraných zápasů, nakonec se však tedy rozhodlo od zeleného stolu.

"Jsme přesvědčení a náš předseda to tlumočil před rozhodujícím verdiktem správní radě svazu, že existovalo i jiné a lepší řešení. Soutěžní řád umožňuje kontumovat zápas týmů, které jej nebyly schopné odehrát, tedy páté čtvrtfinále Brna s Ostravou. Liberec by tak čekal na svého finálového soupeře, o druhé místo bychom bojovali my s Olympem. Po loňské nedohrané sezoně se upravovala pravidla právě proto, aby k podobným věcem už nemuselo dojít. Těžko říct, jak teď budu jednat s partnery a sponzory našeho klubu poté, co profesionální soutěž řádně nedokončila hned dva ročníky za sebou," poodhaluje další aspekty nastalé situace ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři