Extraliga se nedohraje, mistrem je Liberec, VK UP třetí

20. 3. 2021

Nedohraná čtvrtfinálová série mezi Šelmami Brno a Ostravou, v jejichž týmech se objevila koronavirová nákaza. Plus stejný problém už již jistého semifinalisty Olympu Praha. Tyto důvody přiměly Asociaci volejbalových klubů a následně i Správní radu Českého volejbalového svazu k zastavení rozehraného play-off extraligy žen a vyhlášení výsledků soutěže podle postavení týmů po dlouhodobé části. Mistryněmi republiky se tak stávají hráčky Dukly Liberec, Univerzita Palackého Olomouc je třetí za Olympem Praha.

„Rozhodnutí Asociace volejbalových klubů a svazu respektujeme, i když se s ním náš klub po sportovní stránce neztotožňuje,“ říká předseda VK UP Jiří Zemánek. „Kádr družstva žen jsme pro letošní sezonu budovali s mistrovskými ambicemi, jimiž jsme se od počátku netajili. Nově poskládaný tým si od podzimu postupně sedal, jeho forma měla gradovat právě ve vyřazovacích bojích, což ostatně potvrdila i rychlá a vcelku jednoznačná čtvrtfinálová série proti Královu Poli. K našim výsledkovým výpadkům v základní části přispěla i náročná účast v Lize mistryň, která si v nahuštěném kalendáři vybrala svou daň. Konečné třetí místo tedy musíme brát jako neúspěch, byť si stále myslím, že bychom při dohrání soutěže dosáhli na vyšší metu. Uvidíme, jak se to odrazí na našich plánech pro příští sezonu,“ konstatuje Zemánek.

Nedohraná kvůli epidemickým opatřením zůstala už i předchozí sezona, v níž se mistrovský titul neuděloval. Pro tu letošní měla vzhledem k hrozbě podobných případů platit pravidla o kontumaci neodehraných zápasů, nakonec se však tedy rozhodlo od zeleného stolu.

"Jsme přesvědčení a náš předseda to tlumočil před rozhodujícím verdiktem správní radě svazu, že existovalo i jiné a lepší řešení. Soutěžní řád umožňuje kontumovat zápas týmů, které jej nebyly schopné odehrát, tedy páté čtvrtfinále Brna s Ostravou. Liberec by tak čekal na svého finálového soupeře, o druhé místo bychom bojovali my s Olympem. Po loňské nedohrané sezoně se upravovala pravidla právě proto, aby k podobným věcem už nemuselo dojít. Těžko říct, jak teď budu jednat s partnery a sponzory našeho klubu poté, co profesionální soutěž řádně nedokončila hned dva ročníky za sebou," poodhaluje další aspekty nastalé situace ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 17
H

Honza 20. 3. 2021 13:07:53

Rozumím tomu, že jde především o zdraví hráček. Na to ale mělo být pamatováno už na začátku soutěže, kdy se vědělo, jak to je. Původně měly být zápasy kontumovány. Teď je to jinak, od zeleného stolu. Někomu to asi vyhovovalo více. Podle mne by bylo správné, aby titul, tak jako loni, nebyl udělen, protože liga nebyla dohraná. Jinak nerozumím tomu, proč tedy nebyly loni VK Šelmy Brno prohlášeny mistrem a letos VK Dukla Liberec ano. V obou případech se mohla brát tabulka po základní části. Jednou je to tak, podruhé jinak.

Upravit komentář

M

Miroha 20. 3. 2021 14:40:14

Je to škoda !! Myslim , že jsme na Olymp měli, mohli jsme to zkusit !! A s Duklou jsme sice v lize dvakrát prohráli, ale ve finále poháru zvítězili. Bylo by to ještĕ zajimavé. Ale je konec.

Upravit komentář

J

Jemba222 21. 3. 2021 00:40:56

Tvarúžkárom fandím od začiatku sezóny. Holky sa mi páčili celú sezónu. Česť odvedenej práci klubu,vedenia atď. Takýto koniec som si ale neprial. Ako fanúšik som sklamaný ako to celé dopadlo. Bolo X možností ako sa to dalo vyriešiť . Tu už nejde o šport ale o politiku. Zakáže sa šport je zle .........vláda schváli výnimku pre prof. šport je zle...... aj tak si hlavný predstavitelia ČVS spravia po svojom na čele s p. G....žom. Aj tak si myslím že by sme ich rozje....bali a boli na prvom mieste na piedestáli. Olomouc veľa úspechov do budúcna Jemba :)

Upravit komentář

R

Raf 21. 3. 2021 20:30:22

Bylo by dobré slyšet i názor našeho zástupce v AVOK jak to probíhalo. Určitě na tomto jednání přítomný byl. Zajímalo by mě: 1. A kdo je pověřený zástupce klubu na AVOKu? 2. Předložil nějaké alternativy či protinávrhy? 3. Jak hlasoval? Vím, že mi nikdo neodpoví, ale k zamyšlení to rozhodně je.

Upravit komentář

M

Miroha 22. 3. 2021 07:03:30

Ještĕ k Jemba222: Když nám fandiš , proč nám řikáš tvarůžky ?

Upravit komentář

M

Miroha 22. 3. 2021 07:56:42

S odstupem času si ještĕ myslim, že svaz jednal uspěchanĕ pod silným tlakem Olympu a Dukly. Na odehrâni bylo k dispozici ještĕ 30 dní ( od 19.3. do 18.4.). Mohl se sportovně stanovit výsledek Šelmy - Ostrava. A potom třeba: semifinale jen na dva vìtĕzné zápasy, nebo pohárově ( doma - venku). Obdobně finále. A nebo semifinale a finále odehrát jako final four , jako v poháru. Myslim, že by se to dalo stihnout a bylo by to sportovní a ne od stolu.

Upravit komentář

M

Miroha 22. 3. 2021 14:04:53

Psal jsem svůj příspěvek dříve, než jsem četl článek trenéra Zapletala.

Upravit komentář

f

fanda UP 22. 3. 2021 20:47:01

Tak jsem prošel web s odkazy na AVOK-Ž a našel tohle: 1 val. hromada AVOK-Ž 7.12.2020 v Olomouci ustavila Mg. Zemánka jako zastupujícího předsedu do 2.3.2021 s povinností svolat na tento termín VH spojenou s volbou předsedy AVOK-Ž - spojenou s pozvánkou potvrzenou spr.r.ČVS. Bohužel další jsem nenašel, nebo možná přehlédl, či se nic neudálo?!! ( mimo "zvláštní" konec EXL-Ž)Na UP chodím od vzniku tak jako mnoho jiných a jsem přesvědčen, že vedení klubu se postaví "čelem" a fandy bude informovat a předejde tím spekulacím a dohadům zde na diskuzi!

Upravit komentář

M

Miroha 23. 3. 2021 17:19:11

Na webu ČVS je servis našich hráček v zahraničí a z něho vyplývá, že v Itálii a Německa se play off hraje na dvě utkání. Takže to jde, když se chce.

Upravit komentář

H

Honza 25. 3. 2021 11:29:30

Já už to jednou psal. Podstatu vidím v tom, že to někomu vyhovovalo. Když se chce, všechno jde, alternativ bylo několik.

Upravit komentář

f

fanda UP 26. 3. 2021 13:37:37

Na www.volleycountry.cz je zhodnocení MGr. Zemánka uplynulé sezony s pohledu Sokola Šternberk. Doufám tedy, že se dočkáme i vysvětlení všech aspektů a dostaneme vysvětlení a dozvíme se, jakým způsobem jednalo vedení UP v situaci nedohrané soutěže žen, podněty jsou v diskuzi. Nemám na mysli výkony družstva UP (ten spěl k titulu), ale zřetelné vysvětlení celé situace. Vždyť se jedná o čistotu a sportovní stránku volejbalového sportu do dalších sezon!!!

Upravit komentář

f

fanda UP 26. 3. 2021 15:36:43

Chyba,chyba. Omlouvám se = článek na www.bezteci.cz omlouvám se.

Upravit komentář

R

Raf 29. 3. 2021 06:39:22

Ano, souhlasím, že příští sezóna bude hodně poznamenaná krizí, dotace nebudou v takové výši jako v minulosti. A to nemluvě o čtyřech extraligových týmech v zadluženém kraji, které budou mít nataženou ruku. UP má jednu výhodu, může nabídnout studium, a to by mohlo být při jednáních pro některé hráčky motivující. Záleží také na trenérech. Jsou osobnosti, za kterými hráčky jdou a naopak. Mám mírnou obavu, aby právě tohle nebylo handicapem v nové sezoně. Osobnost trenéra.

Upravit komentář

V

Václav 31. 3. 2021 13:24:12

Jestli je něco pravdy na možných změnách u trenérů tak v Česku velký výběr kvalitních t.j. zkušených trenérů žen v podstatě neexistuje. Trenér Sokola vede ženy teprve 3 rokem, tak mi zbývá tak akorát trenér Ostravy Pompe, což je samozřejmě dost velká provokace. Za poslední roky tam ale udělal spoustu práce zejména s mladými hráčkami (Diatková, Faltýnová, Nečasová, Žarnovická a další.Je v Ostravě minimálně 5 let, takže je to možná čas na změnu.

Upravit komentář

f

fanda UP 1. 4. 2021 09:14:22

Proč zrovna trenér? Petr je velmi zkušený bývalý hráč navíc nahrávač, který ví co a jak ve hře realizovat ku prospěchu družstva!!! Své předvedl, tak proč nedat šanci i za pravděpodobně skromnějších podmínek. A Pompe? To zrovna olomoucké publikum moc nemusí!!! A vedení dál drží bobříka mlčení, jak korektní k fandům..........................

Upravit komentář

V

Václav 1. 4. 2021 12:03:46

Jestli jsem něco nechtěl, tak je to debata na téma výměna trenéra. Já se jen odkázal na přízpěvek Raf, který naznačil, že se k něčemu takovému může chystat. Můj osobní názor na kvality trenéra Zapletala je veskrze kladný, samozřejmě podložený pouze přenosy Videi. Tak se necháme překvapit, pokud ke změnám dojde, dozvíme se to v horizontu pár dní.

Upravit komentář

M

Miroha 8. 4. 2021 08:34:01

Tak je to pravda ! Trenér Zapletal konči. Dnes má rozhovor v Olomouckém Deniku. Před 14 dny mu sdělili neprodlouženi smlouvy, která tak konči 30.května. A co dál ???

Upravit komentář