Elena Babićová: Jsem opravdu šťastná, že můžu být v Olomouci

26. 11. 2021

Speciální byly duely prvního kola poháru CEV Cup pro univerzálku VK UP Olomouc Elenu Babićovou. Rodačka z bosenského města Brčko nastoupila právě proti svému mateřskému klubu a s olomouckým družstvem dokázala své bývalé spoluhráčky vyřadit. „Mám o nich hodně informací a tuhle výhodu jsme využily,“ usmívala se po postupu reprezentantka Bosny a Hercegoviny v olomouckém dresu.


Jak těžký byl pro tebe dvojzápas proti klubu z rodného města?

Hlavně emočně to pro mě bylo náročné a doma v Bosně a Hercegovině ještě víc. Hrála jsem před tolika lidmi, které znám, ale zvládli jsme to. A jsem ráda, že v Olomouci jsme dokázali jasně zvítězit 3:0.


Z průběhu střetnutí to vypadalo, že máte situaci pod kontrolou?

Vedli jsme v každém setu a dokázali jsme si pohlídat průběh zápasu. Věřila jsem, že to dotáhneme ke zdárnému konci.


Byla jsi před utkáním nervózní?

Trochu ano. Ale věřila jsem sobě a našemu klubu. Ale byla výhoda, že je znám a vím o všech hráčkách, jaké mají schopnosti. Řekla jsem o tom trenérovi a týmu a určitě jsme toho využili.


V Brčku jste asi nemuseli ve městě nijak bloudit, fungovala jsi jako průvodkyně?

Přesně tak, jen mi chyběl deštník. Tak jsem říkala pojďte za mnou, tady vidíte tohle a tak dále (směje se).


Do Olomouce tě dorazily podpořit i rodiče, je to tak?

Ano, byla to důležitá podpora a každý fanoušek je určitě vítaný. Fandili nám a třeba jsme vyhráli díky nim, kdo ví (smích). Teď už fandí Olomouci, ne Brčku.


Co říkáš na dalšího soupeře v poháru CEV francouzský celek, Volero Le Cannet?

Je to skutečně silný tým, který teď bojuje o první místo ve francouzské lize. Samozřejmě budeme chtít předvést co nejlepší výkon a s trochou štěstí můžeme dosáhnout dobrého výsledku.


Jak se z osobního hlediska cítíš na Hané?

Jsem opravdu šťastná, že můžu být součástí tohoto týmu a žít v Olomouci. Je to pro mě čest tady být a chci taky poděkovat mým rodičům a přátelům, že nás na zápas přijeli podpořit.


Vnímáš posun u družstva, které se před sezonou poskládalo od základů nové?

Ano, určitě. Na začátku sezony jsme byli úplně nový tým a potřebovali jsme nějaký čas, abychom se sehrály a seznámily. Jak měsíce ubíhají, tak hrajeme pořád líp a doufám, že až se bude sezona blížit ke konci, tak předvedeme to nejlepší.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři