Družstvo žen zahájilo přípravu prakticky v kompletním složení

4. 8. 2022

Bez slovenské reprezentantky Körmendyové, zato se všemi dalšími letními posilami, zahájily v úterý 2. srpna přípravu na novou sezonu volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. V první části každoročního drilu je čeká pilování herních návyků, ale také nezbytné nabírání potřebné fyzičky. Vrcholem přípravy bude mezinárodní turnaj Tomi Remont Cup, který se v olomoucké univerzitní hale uskuteční 16. až 18. září.

„Máme za sebou dlouhé a náročné měsíce plné vyjednávání, kancelářské práce a ladění kádru. Jsem velmi rád, že kromě Katky Körmendyové, které všichni moc gratulujeme k užší nominaci do slovenského národního týmu pro kvalifikaci na mistrovství Evropy, jsme tentokrát hned na startu kompletní. Oproti loňsku je to velký pokrok,“ pochvaluje si předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Přípravu symbolicky zahájila 2. srpna podvečerní hráčská porada za účasti členek družstva i celého realizačního týmu. Ve středu ráno už hráčky ochutnávaly první z předkrmů kondičního trenéra Jakuba Přichystala v partnerské posilovně Buddies Gym a odpoledne se část týmu po třech měsících pozdravila s míči Gala. Pro některé zahraniční volejbalistky to přitom bylo premiérové seznámení s touto značkou balonů.

„Přípravu začínáme pozvolna, protože první mistrovské utkání nás čeká až 15. října na půdě Sokola Šternberk, takže máme relativně čas. Jelikož jako asistent trenéra české reprezentace budu po dobu konání mistrovství světa nepřítomen, část přípravy bude vést můj nový, ale již ostřílený asistent Jakub Brečka se zkušenostmi z Olympu Praha a VK Plzeň,“ zmiňuje hlavní kouč vysokoškolaček Martin Hroch.

Družstvo podle něj sice naváže na práci z loňského roku, nicméně s ohledem na poněkud odlišné složení kádru poupraví některé systémy a hráčské návyky. „Čeká nás teď zvedání kilogramů železa, běhání, ale i přípravné duely či společné tréninkové jednotky s různými soupeři. Jedním z vrcholů přípravy bude v polovině září tradiční Tomi Remont Cup, kterého se letos zúčastní šest celků. Jsme rádi, že můžeme po covidových letech opět přivítat zahraniční tým; z Francie k nám přicestuje družstvo Evreux, jehož barvy bude v následující sezoně hájit i odchovankyně Přerova Eva Svobodová,“ prozrazuje trenér Hroch.

Už tuto sobotu však Hanačky čeká teambuilding v podobě orientačního běhu v areálu Orienteering Park Olomouc na Svatém Kopečku. Druhým stmelováním party pak bude zatím utajená trasa v okolí Králického Sněžníku. „Věřím, že během přípravy nikdo neroztrhá smlouvu, hráčky zatnou zuby a všichni se i s fanoušky uvidíme nejpozději 20. října na prvním domácím extraligovém utkání s naším loňským čtvrtfinálovým soupeřem Šelmami Brno,“ přeje si s úsměvem Martin Hroch a dodává: „Čeká nás netradiční sezona se třemi zápasy navíc proti ukrajinskému mistru, jenž je letos součástí naší nejvyšší soutěže. Věřím, že to pozvedne zájem o naši extraligu a samozřejmě i její kvalitu.“

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 7
V

Václav 4. 8. 2022 12:36:06

Hezký den všem, hráčkám fanouškům i real. týmu. Jak to vypadá, tak sestava je uzavřena. Bude se hrát jen se třemi smečařkami, což je dost velký risk. Pořád hledám na volley, kam odešla Karin Lazárková a zatím nikde nic. Je to velká škoda jestli končí. Byla to jedna z velmi nadějných hráček, kterou nedokázal náš realizační tým využít.

Jen tak na okraj: Z loňské sestavy dle našeho realizačního týmu neúspěšná nahrávačka Lara Simac je členkou užšího výběru družstva Chorvatska, které se probojovalo do ligy národů a sama Lara je v letošní sezoně členkou týmu francouzské extraligy SF Paris Saint-Cloud. Takže tak.


Upravit komentář

F

Frenk 4. 8. 2022 16:39:49

Václave, 3 holky na smeč je opravdu málo... Jináč ten tým vypadá velmi dobře, uvidíme...Těším se, až vedení zveřejní kompletní program přípravy a hlavně soupeře v přípravě...💙🧡🤍

Upravit komentář

M

Miroha 8. 8. 2022 12:17:25

Tak ještě by to chtělo dát do pořádku soupisku na těchto stránkách a vůbec tady aktuálně informovat. Čekáme ba to !!

Upravit komentář

V

Václav 9. 8. 2022 12:19:50

Jedna zajímavost : Veronika Strušková dlouholetá hráčka Olomouce se vrátila do vrcholového volejbalu v dresu Sokola Frýdek Místek. Tož Verčo, ať se ti daří.

Upravit komentář

V

Václav 11. 8. 2022 13:30:37

Hezký den všem,

zatím se tady nic neděje, tak jsem se díval na stránky bundesligových Drážďan, kde má smlouvu nahrávačka Grabovská, která mě z neznámých důvodů vypadla z naší reprezentace. Drážďany jsou dle mého soudu na novou sezonu opravdu našlapané. Jen pro zajímavost je průměrná výška hráček (bez nahrávaček a libera) 189,5 cm. Je vidět že volejbalé trendy jsou ve špičkových klubech jasné.

Upravit komentář

F

Frenk 13. 8. 2022 20:45:40

Mohlo by se zde zveřejnit plán přípravných zápasů a domácího turnaje....

Upravit komentář

V

Václav 14. 8. 2022 11:34:31

Andrea Kossanyiová, která hrála v sezoně 2018-2019 u nás bude v nové sezoně hájit barvy špičkového rumunského klubu CSM Volei Alba-Blaj.


Upravit komentář