Druhé venkovní vítězství a opět 3:0 přišlo v Přerově

30. 9. 2021

Také ve druhém extraligovém střetnutí nové sezony se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc představily na palubovce soupeře. Po třísetové výhře ve Frýdku-Místku se radovaly stejným poměrem i v Přerově.

Olomoučanky zahájily utkání ve velkém stylu: po šňůře servisů nahrávačky Šmídové vedly 7:1 a po další sérii Šepeľové dokonce 16:2. První část už se jen dohrávala a nakonec z toho bylo drtivé vítězství vysokoškolaček v poměru 25:9.

Jenže jak už to bývá, ve druhém dějství se jízda hostujícího celku zadrhla, a přestože Olomoučanky několikrát utekly do vícebodového trháku (4:9, 11:15), Přerov se dokázal vždy dotáhnout a v koncovce šel sám do vedení (16:18, 19:18, 21:20). Až za stavu 23:23 uhrál favorit potřebné dva míče v řadě a po výhře 25:23 vedl už 2:0.

Ani to však domácí odpor zcela nezlomilo. Ve vyrovnaném úvodu třetí sady měly Přerovanky dokonce mírně navrch (7:5) a zlomila je až další série servisů soupeře, o níž se tentokrát postarala Moscická (11:11, 11:16). A když se k ní před koncovkou přidala Blancová (15:18, 15:22), bylo rozhodnuto - po výsledku 18:25 vezou olomoucké volejbalistky zvenku další tříbodovou výhru bez ztráty setu.

„Čekali jsme, že na nás Přerov od začátku vlítne servisem, ale opak byl pravdou. Byli jsme to my, kdo si podáním pomohl, a sadu jsme vcelku snadno získali. Holky jsme pak důrazně varovali, že se obraz hry může pravděpodobně změnit, ale bylo to marné. Náš projev byl rázem plný nepřesností a nedůrazu. Set jsme i se štěstím v koncovce získali a v tom třetím se vývoj zlomil od stavu 11:11. Je výborné, že máme další tři body, navíc je na naší hře vidět další pokrok, ale zatím to nevydržíme celý zápas. Pořád nás čeká dlouhá cesta se spoustou práce,“ řekl trenér VK UP Martin Hroch.

„Škoda prvního setu, tam jsme se po rozpačitém začátku a nějakých chybách rozhodčího dostali pod tlak soupeřova servisu. Myslím, že to pak dvě sady byl od nás docela dobrý volejbal. Škoda v druhém setu, že jsme nedohráli koncovku, kdy jsme mohli být nahoře o dva body a trefili jsme útokem středem bránicí hráčku, od jejíhož ramena se to odrazilo někam k nám na lajnu. I třetí set byl poměrně vyrovnaný, ovšem od stavu dvanáct jsme tam vytvořili čtyři úplně zbytečné chyby a pak, když jsme se snažili to ještě trošku zdramatizovat, tak měl soupeř už takovou kvalitu, že nám to nedovolil. Gratuluji mu,“ hodnotil přerovský kormidelník Radim Vlček.

Třetí venkovní utkání v řadě absolvuje Univerzita Palackého ve čtvrtek 7. října od 17 hodin v rámci 4. extraligového kola v Ostravě.


Volejbal Přerov - VK UP Olomouc 0:3 (-9, -23, -18)

Rozhodčí: Slezák, Kavala

Čas: 71 minut

Diváků: 90

Přerov: L. Zatloukalová, Gardnerová, Dlouhá, Hutchinsonová, Semerádová, McClellanová, libero Šádková. Střídaly: Baláková, Köhlerová, Šrámková.

Olomouc: Gambová, Moscická, Šmídová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Lazárková, Kneiflová, Štimacová.


Foto: Jan Pořízek

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři