Druhá posila odtajněna. Dres VK UP opět oblékne smečařka Borovcová

31. 5. 2022

S trenérem Martinem Hrochem spolupracovali při jejím přechodu z juniorského volejbalu do ženské kategorie, nyní se jejich cesty opět protnou. Druhou posilou volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc se stala česká smečařka či univerzálka Adéla Borovcová, která pod stávajícím hlavním koučem VK UP nakoukla poprvé do extraligy žen, tehdy v dresu Sokola Šternberk. Do Olomouce nyní přestupuje z VK Šelmy Brno.

„Adéla Borovcová je hráčka, kterou jsem měl možnost dva roky trénovat už při mém působení ve Šternberku. Tehdy byla ještě juniorka s přesahem do žen. Vykazovala velký potenciál, velkou motivaci a chuť dostat se co nejvýše. Přiznávám také, že práce s ní někdy nebyla úplně jednoduchá,“ usmívá se trenér vysokoškolaček Martin Hroch. „S Adélou jsem ale v poslední době několikrát mluvil a naznačil jí, jakou roli by u nás měla zastávat. Řekla mi, že to takto bere. Může hrát jak na pozici přihrávající smečařky, tak diagonální hráčky. Její výhodou je, že je schopna míč smečovat vysoko a razantně. Adéla navíc v Olomouci studuje vysokou školu, takže možnost, aby spojila volejbal se studii, se nabízela. Já ji beru jako komplexní hráčku, která mi v minulosti chtěla dokázat, že na to má. A chce to i teď, je o pět let starší a takové výzvy se mi líbí. Navíc její příchod zapadá do našeho plánu vytvořit tým, v němž by věkové rozdíly oproti loňskému kádru nebyly tak výrazné a holky si tím pádem lépe rozuměly,“ dodává Martin Hroch.

Příchod pětadvacetileté, 185 centimetrů vysoké útočnice vítá i předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Přestože není odchovankyní Šternberka v pravém slova smyslu, v tamním Sokole udělala první kroky do velkého volejbalu. Je to tedy pro mě opět další důkaz toho, že spolupráce dvou regionálních klubů, většího ambiciózního s menším ´rodinným´, má svůj význam a smysl. Adéla je nyní v ideálním volejbalovém věku, má už zkušenosti, ale zároveň možnost dál se zlepšovat, takže jí přeji, aby příležitost u nás chytila za pačesy a něco velkého s naším týmem dokázala,“ vzkazuje Jiří Zemánek.

Adéla Borovcová už v olomouckém klubu krátce působila v sezoně 2015/2016, vedle Šternberka však nejdéle oblékala dres Frýdku-Místku a v minulém soutěžním ročníku brněnských Šelem. „Olomouc znám z dob bojů o mistrovské tituly a evropských pohárů a ta atmosféra, která tady byla díky fanouškům, se nedá zapomenout. Doufám, že na tyto roky navážeme společně s panem trenérem Hrochem, pod nímž jsem hrála ve Šternberku asi před šesti lety. Takže by to pro mě neměla být velká změna, naopak velmi příjemný návrat domů. Věřím, že navážeme na spolupráci, protože se známe a myslím si, že jsme i oba dva volejbalově ve svých rolích - on jako trenér a já jako hráčka - za ty roky vyrostli,“ říká staronová olomoucká volejbalistka Adéla Borovcová.

První posilou Univerzity Palackého už je třiadvacetiletá blokařka Katarína Körmendyová, která aktuálně reprezentuje Slovensko ve Zlaté evropské lize a do Olomouce přišla po osvědčené trase z nedalekého Sokola Šternberk.

Komentáře nejsou povoleny.