Druhá porážka od Liberce znamená pád na třetí místo

15. 1. 2021

Souboj dvou bodově vyrovnaných týmů z čela tabulky nabídlo utkání 7. kola extraligy volejbalistek mezi Univerzitou Palackého Olomouc a Duklou Liberec. Domácí vysokoškolačky držely před zápasem první příčku jen díky lepšímu poměru míčů, Liberci však až příliš snadno přenechaly čelo tabulky i všechny body po prohře 0:3.

Jako první zahrozili hosté, kteří se po úvodním oťukávání ujali vedení 7:4. Domácím volejbalistkám varování nestačilo a náskok soupeře rychle narůstal (5:11, 8:16). Hanačky se snažily vrátit zpět do hry (13:18), ale jejich pokus utnula další pětibodová série protivníka (13:23). Úvodní dějství skončilo výhrou Dukly 25:17.

Druhá sada byla vyrovnanější, přesto však stále v režii Severočešek (3:5, 7:11). Univerzita po většinu času dotahovala (13:17, 15:17), vyrovnat už ale nedokázala a po výsledku 20:25 prohrávala 0:2.

Teprve ve třetím dějství dokázaly Olomoučanky eliminovat velké množství chyb a přepnout na vyšší rychlostní stupeň. Výsledkem bylo jejich vedení 6:3, které však Dukla brzy smazala (7:7). Liberec se pak dokonce ujal vedení (12:13), ovšem domácí tým otočil na 15:13 a po sérii servisů Stümpelové (16:15, 21:15) mířil za prodloužením utkání. Nebyl to ale olomoucký den. Náskok se postupně smrskával (21:19, 22:21) a závěr Dukla opanovala ziskem čtyř výměn v řadě (23:21:23:25). Po výsledku 0:3 má extraligová tabulka nového lídra.

„Je vidět, že jsme na správné cestě. Hrálo se o první místo, my jsme se na zápas připravovali a připsali jsme si hezký výsledek. Hráli jsme velmi dobře takticky a dařilo se nám hlavně na útoku. Zítra už nás ale čeká další těžký duel s Ostravou, teď už se soustředíme na něj,“ konstatoval liberecký trenér Libor Gálík.

„Byl to náš už druhý špatně odehraný zápas v řadě. Po Novém roce se nám vůbec nedaří a vypadá to, že v týmu není pohoda. Je to vidět také v tréninku, což je základ. Budeme tedy muset něco změnit. Liberec hrál velmi dobře útočně, my jsme se vraceli do utkání až ve třetím setu, ale o jeho osudu rozhodly naše dvě hrubky v koncovce,“ řekl domácí kouč Petr Zapletal.

Další extraligové utkání odehrají Olomoučanky o pouhý den později. Už zítra, v sobotu 16. ledna je od 16 hodin čeká domácí duel 18. kola proti Frýdku-Místku.


VK UP Olomouc - VK Dukla Liberec 0:3 (-17, -20, -23)

Rozhodčí: Spáčil, Grabovský

Čas: 68 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.

Liberec: Bajuszová, Jemelinová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Ovečková, Šotkovská.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři