Do Olomouce přijede v poháru francouzský velkoklub

26. 11. 2021

Šanci zahrát si proti jednomu z nejlepších celků Evropy budou mít brzy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Los osmifinále Poháru CEV Cup jim totiž za soupeře přisoudil francouzský celek Volero Le Cannet. Přesné termíny zápasů ještě nejsou stanoveny, na Hané by se však pravděpodobně mělo hrát 15. prosince.

V prvním kole hlavní fáze druhé nejvýznamnější evropské pohárové soutěže se celek z Provence utkal s běloruskou Minčankou Minsk, kterou vyřadil po výhrách 3:2 a 3:1, přestože mu chyběla první nahrávačka. Le Cannet jsem si jako soupeře moc přál, nejen proto, že Francie je moje srdcovka, řekl olomoucký kouč Martin Hroch, který v zemi galského kohouta roky působil jako hráč i trenér. Je to pocta, že budeme moci přivítat tým, který je po přesunu Volera z Curychu do Le Cannet takovým volejbalovým Realem Madrid. Mají neskutečný rozpočet a ty nejvyšší sportovní ambice. V letošním roce je zajímá jen francouzský titul a postup do Ligy mistryň. Vzhledem k tomu všemu nejsou naše šance na postup nijak vysoké, ale porveme se a hlavně změříme síly s nejlepšími světovými hráčkami," uvědomuje si Martin Hroch. 

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 3
V

Václav 26. 11. 2021 13:33:57

Míša Mlejnková a spol. to neměly jednoduché. Běloruský tým je složený z nejlepších hráček Běloruska, je to v podstatě jejich nároďák.Volero Le Cannet je doslova cizinecká legie. Hráčky jsou z 11 zemí. V současné době vedou francouzskou extraligu s jednou porážkou. Bude to pokoukání, jestli nás tam ještě hygiena pustí.

Upravit komentář

H

Honza 29. 11. 2021 14:17:40

Bylo by to super se dostat na takový volejbal. Ale nikdo neví, co zase borci nahoře vymyslí. Některá opatření jsou na palici, no ale co my s tím. Kdyby nás do haly nepustili, snad by se dal zařídit i on-line přenos, abychom o to nepřišli. Holky se zvedají, uvidíme, na co to bude stačit.

Upravit komentář

M

Miroha 30. 11. 2021 07:21:00

Domnívám se, že přenos by měl být samozřejmostí. Ještě loni byly přenosy standardem v lize. A pohár CEV ? To je snad svátek.

Upravit komentář