Černá série zapomenuta, do nového roku vítězně

5. 1. 2023

Prvními zápasy programu extraligy volejbalistek v novém roce byly duely jejího 19. kola. Na sklonku loňska trápící se Univerzita Palackého Olomouc zajížděla do Frýdku-Místku a do nového roku vstoupila tříbodovým vítězstvím 3:1.

Olomoučanky si ve Frýdku vytvořily slibný náskok už v úvodu prvního setu při servisu Moscické (1:7). V dalších výměnách jej sice málem dokázaly prohospodařit (3:10, 7:10), ale v prostřední části si iniciativu vzaly zpět (10:13, 11:17). V závěru sady se do hry po zranění zapojila i hostující opora Šepeľová a ihned se uvedla esem. Domácí celek sice ještě zkoušel závěr zdramatizovat (13:21, 19:22), po výsledku 19:25 však prohrával 0:1.

Také do druhé sady vstoupily lépe Hanačky (0:3, 1:7) a tentokrát ztráta Frýdku-Místku začala nabývat obřích rozměrů (3:12). Až potom začaly Sokolky korigovat (7:13), náskok Olomouce se však dál příliš netenčil (9:18). Závěr sice opět dokázaly vysokoškolačky málem zdramatizovat ve svůj neprospěch (10:19, 16:21), ale následně Körmendyová set doservírovala a VK UP vedl díky výhře 25:16 už 2:0.

Do třetí části vstoupil Frýdek s viditelnou snahou průběh zvrátit (3:1, 6:3). Za stavu 9:4 začínala být situace pro hostující volejbalistky více než nepříjemná, Olomoučanky ale zabraly a dotáhly se na kontakt (11:10). Jenže po servisech Šumejkové to bylo rázem 19:12 a set se pouze dohrával - po výsledku 25:17 bylo sníženo.

Čtvrtá sada přinesla vyrovnanou bitvu až do stavu 15:15. Teprve před koncovkou začala univerzita přebírat iniciativu (15:18, 17:21) a díky výhře 25:20 si pohlídala vítězství 3:1 a tři body.

„Jsem rád, že jsme přerušili hroznou sérii šesti porážek ve třech setech. Od pondělka už bylo vidět úplně jiné nastavení v tréninku. Věřím, že hráčky si uvědomily, že cesta vede přes tvrdou práci. Jsem zvědav, jestli se to potvrdí i v dalších zápasech,“ těší se olomoucký kormidelník Martin Hroch.

„Je smutné, že do zápasu vstupujeme velice vlažně a necháváme tak prostor soupeři se rozehrát. Pak se rozjetý protivník velice těžce zastavuje. Třetí a čtvrtý set už byl především o útoku. V důležitých chvílích nás zradila přihrávka a také blok krajních hráček. Hráčka, která by nás měla podržet, dostane šest es a na útoku je na osmnácti procentech. To je k zamyšlení,“ zlobila se sokolská trenérka Alexandra Dedková.

V sobotním 20. ligovém kole mají Olomoučanky volný los, a tak je další soutěžní zápas čeká až v sobotu 14. ledna, kdy se v rámci 21. kola představí od 18 hodin na palubovce pražského Olympu.


TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 1:3 (-19, -16, 17, -20)

Rozhodčí: Kubinec, Slezák

Čas: 92 minut

Diváků: 100 

Frýdek-Místek: Strušková, Dvořáčková, Petrová, Silvaová, Šumejková, Livingstonová, libero Teperová. Střídaly: Šmídová, Smýkalová, Šrámková

Olomouc: Herdová, Moscická, Rajlićová, Borovcová, Körmendyová, Galvãová, libero Slavíková. Střídaly: Šepeĺová, Tinklová


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 8
T

Tom 6. 1. 2023 10:52:09

Holky paráda!!!!

Pokračovat tak dál.

🆙🆙

Upravit komentář

V

Václav 6. 1. 2023 14:08:25

Sokolky až na Veroniku Struškovou zahrály hodně pod své možnosti. Náš výkon nebyl bez chyb, ale bylo vidět, že se děvčata snaží. Důležitý bude za týden zápas v Praze, kde se nám většinou moc nedaří. V posledním kole máme doma Prostějov, který tzv. jede. Potřebovali bychom zůstat před nástavbou co nejvýš, aby jsme s dobrými kluby hráli doma.

Upravit komentář

f

fanda UP 6. 1. 2023 21:33:49

je to marný, je to marný.... Dobrá zpráva = Zuzka opět na chvíli v sestavě, dva sety podání a bloky ničily FM, špatná = třetí set drobné vedení domácích dotaženo na 13:12 a opět krátké podání, únik okamžitě na stav 19:12, set prohrán a nastartovaný soupeř do závěrečného setu! Místo doražení načatého soupeř vlastní stres o čtvrtý set.

Díky holky, mákly jste a vytáhly lavičku s pěkné "kaše". To prostě hlava nebere.............

Upravit komentář

H

Hanka 8. 1. 2023 14:07:04

Super holky, jen tak dál.

Upravit komentář

V

Václav 10. 1. 2023 13:33:46

V dnešních správách prostějovského VK je zmíněno, že klub bude dále posilovat. V důsledku zdravotní indispozice Kláry Faltínové podstatně oslabil útok a Jessica toho začíná mít plné kecky. Klub jedná o jedné smečařce, údajně ze Slovenska a další blokařce, podle uvedených náznaků se bude asi jednat o Trnkovou.

Proč to tady píšu. V Olomouci se pořád hovoří o snížujícím se rozpočtu a v Prostějově který má daleko širší realizační tým se vesele nakupuje. Jak je to možné? Olomouc je daleko větší, navíc krajské město kde by mělo být daleko víc možností sehnat sponzorské peníze pro klub. Místo toho se snižuje rozpočet a tomu odpovídá i snižující se kvalita hráčského kádru.

Upravit komentář

M

Miroha 10. 1. 2023 16:35:08

Prostějov má hlavního sponzora AGEL, který je celorepubliková zdravotní firma i s působením na Slovensku. Krom toho jim silně pomáhá také firma pana Černoška, která má celorepublikové kontakty v různých sportech. V podstatě s touto pomocí sám klub VK Prostějov vznikl a ligu odkoupil, nikoliv vybojoval. Bohužel je těch sportů v Olomouci na vrcholové úrovni celkem dost ( fotbal, hokej, házená, košíková, vodní sporty a pod) a docela úspěšných, takže získat trvalého sponzora je obtížné. Navíc podpora kraje pro VK UP Olomouc od jisté doby již není taková, jako bývala. Klub není bezprostředně napojen na univerzitu a tak náklady jsou vysoké. Tak snad tolik na vysvětlenou.

Upravit komentář

V

Václav 10. 1. 2023 19:13:56

Agel už není sponzorem VK od sezóny 2017-18. Na klubových stránkách jsou uvedeny firmy které na chod klubu formou reklamy přispívají. Link :(http://www.vkprostejov.cz/?include=partneri.htm.

Nejsou to ale žádná velká jména mimo TK Prostějov - tenisový klub. Pan Černošek ale rozhodně nepatří mezi podnikatele, kteří by rozdávali tzv. ze svého. Spíš je tlačí mediálně. Kolik do prostějovského volejbalu sype město a kraj je těžko říci. Faktem zůstává , že jim Černošek zajistil sportovní halu za státní dotace a její provoz také dle mého klub nemusí platit.

Upravit komentář

M

Miroha 14. 1. 2023 13:46:05

Přeji pěknou cestu do Prahy , a hlavně dobrý volejbal a nějaké body !!

Upravit komentář