Černá série pokračovala i v Liberci

14. 10. 2021

Na palubovce nejlepšího celku uplynulé extraligové sezony Dukly Liberec se v 6. kole nového ročníku nejvyšší domácí soutěže představily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Na sever Čech odjížděly vysokoškolačky po dvou porážkách v řadě a ani tentokrát se z vítězství neradovaly, když domácí tým uspěl bez ztráty setu 3:0. 

První body sice patřily Olomouci (0:3, 1:4), velmi záhy však bylo vyrovnáno (4:4). Oba soupeři se pak střídali v nejtěsnějším vedení, o více než dva body jako první před koncovkou odskočila Dukla (16:13). Rozhodující úder zasadily domácí volejbalistky pětibodovou šňůrou od stavu 17:12 na 22:15. Hanačky sice ještě dokázaly vykřesat jiskřičku naděje (23:19), na rozjetého protivníka už to ale nestačilo - 25:22 a 1:0.

Také ve druhém dějství se dlouho bojovalo o každý míč (4:2, 4:6, 9:7), také tentokrát však přišel rozhodující nástup Severočešek (15:14, 18:14). Univerzita už nedokázala zareagovat a Dukla prvním proměněným setbolem na 25:19 ovládla i druhý set.

Velmi podobně se pak dlouho vyvíjel i ten třetí. Ze stavu 15:14 to bylo opět 18:14, jenže tentokrát se Olomoučanky tak snadno nevzdaly a rychle srovnaly (19:19). Koncovku ovšem lépe zvládl lídr soutěže, jenž od stavu 22:22 získal tři body oproti jedinému soupeřovu, když mečbol rozhodl odpískaný přešlap na podání. Po výsledku 25:23 se Liberečanky mohly radovat z cenného vítězství 25:23.

„Gratuluji domácím k výhře, je vidět, že mají herní jistotu. Nicméně si myslím, že jsme s nimi drželi krok po celé utkání, i když výsledek 3:0 je poměrně jasný. V prvních dvou setech jsme byli stále bod za Duklou, až potom nás přehrála větší sehraností. Myslím si, že náš výkon proti tomu s Olympem byl úplně jiný. K třetímu setu musím říct, že pokud rozhodčí vezme koncovku do svých rukou, tak diváci nemusí chodit ani na volejbal. To se potom nemá cenu ani zúčastňovat,“ zlobil se po vypjatém závěru trenér VK UP Martin Hroch.

„Dnes to bylo výborné utkání z obou stran. Soupeř hrál výborně, my jsme ve hře měli určité nedostatky. Mohli jsme několikrát trestat hosty po našich dobrých servisech, v tom jsme si mohli bodově víc pomoct. Ale máme vítězství 3:0 po dobrém výkonu a hlavně po výborném volejbalu, takže spokojenost,“ těšilo lodivoda Dukly Libora Gálíka.

Série zápasů s těžkými soupeři pokračuje pro Univerzitu Palackého také v sobotu 16. října, kdy od 17 hodin přivítá ve své hale tým Šelem Brno.


VK Dukla Liberec - VK UP Olomouc 3:0 (22, 19, 23)

Rozhodčí: Poláček, Nedbálek

Čas: 75 minut

Diváků: 330

Liberec: Ovečková, Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Nová, Nečasová, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Blažková.

Olomouc: Babićová, Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Šmidová.


Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 5
M

Mirek 15. 10. 2021 10:51:07

Jet do Liberce jen se dvěma smečařkami, to je snad vtip. Už v minulém zápase s Olympem chyběla mladá Lazárková a v Liberci také nebyla. Brazilka Silva stále laboruje s kotníkem. A že to Šepelové a Gambové zas tak moc nejde dokazuje fakt že blokařka Blanco uhrála stejně bodů jako obě naše smečařky dohromady. Opět pochvala liberu a dnes i Blanco.

Upravit komentář

V

Václav 15. 10. 2021 13:31:08

Že nám v současné době hodněchybí Jessica je vidět v každém zápase. Je to doslova personální nouze a trenér nemá skoro žádnou možnost jak ovlivnit hru střídáním. Stabilní formu potvrzuje libero a Zuzce Šepelové bych si dovolil doporučit místo "kávičky" trenning příjmu, který v Liberci patřil k nejhorším.

Upravit komentář

F

Frenk 15. 10. 2021 13:57:16

Chce to tým ještě trošku posílit...Docela málo hraček má trenér....

Upravit komentář

H

Honza 16. 10. 2021 10:54:42

Jak je vidět, nejde to. Jakmile se někdo zraní, je zle. Navíc si myslím, že i tzv. opory nejsou v optimální formě. Nechci malovat čerta na zeď ale ty tři prohry po sobě lecos ukazují. Nevím, zda nebyla chyba mužstvo rozpustit a tvořit nové. To ukáže čas. V každém případě to letos na velké favoritky nevypdá. Rád bych se mýlil, ale......

Upravit komentář

M

Miroha 16. 10. 2021 12:23:07

Na druhé straně s Olympem 3 sety opravdu v těsné koncovce, s Libercem 2 sety znovu. Něco málo tomu stále chybí. Hráček je málo, není kým střídat, ale to bylo i loni a šlo to. Dnes už se musíme chytit. A neprohrát první sety ! Asi neumíme obrátit průběh setu a zápasu. Ale držím palce a budu fandit.

Upravit komentář