Černá série pokračovala i v Liberci

14. 10. 2021

Na palubovce nejlepšího celku uplynulé extraligové sezony Dukly Liberec se v 6. kole nového ročníku nejvyšší domácí soutěže představily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Na sever Čech odjížděly vysokoškolačky po dvou porážkách v řadě a ani tentokrát se z vítězství neradovaly, když domácí tým uspěl bez ztráty setu 3:0.

První body sice patřily Olomouci (0:3, 1:4), velmi záhy však bylo vyrovnáno (4:4). Oba soupeři se pak střídali v nejtěsnějším vedení, o více než dva body jako první před koncovkou odskočila Dukla (16:13). Rozhodující úder zasadily domácí volejbalistky pětibodovou šňůrou od stavu 17:12 na 22:15. Hanačky sice ještě dokázaly vykřesat jiskřičku naděje (23:19), na rozjetého protivníka už to ale nestačilo - 25:22 a 1:0.

Také ve druhém dějství se dlouho bojovalo o každý míč (4:2, 4:6, 9:7), také tentokrát však přišel rozhodující nástup Severočešek (15:14, 18:14). Univerzita už nedokázala zareagovat a Dukla prvním proměněným setbolem na 25:19 ovládla i druhý set.

Velmi podobně se pak dlouho vyvíjel i ten třetí. Ze stavu 15:14 to bylo opět 18:14, jenže tentokrát se Olomoučanky tak snadno nevzdaly a rychle srovnaly (19:19). Koncovku ovšem lépe zvládl lídr soutěže, jenž od stavu 22:22 získal tři body oproti jedinému soupeřovu, když mečbol rozhodl odpískaný přešlap na podání. Po výsledku 25:23 se Liberečanky mohly radovat z cenného vítězství 25:23.

„Gratuluji domácím k výhře, je vidět, že mají herní jistotu. Nicméně si myslím, že jsme s nimi drželi krok po celé utkání, i když výsledek 3:0 je poměrně jasný. V prvních dvou setech jsme byli stále bod za Duklou, až potom nás přehrála větší sehraností. Myslím si, že náš výkon proti tomu s Olympem byl úplně jiný. K třetímu setu musím říct, že pokud rozhodčí vezme koncovku do svých rukou, tak diváci nemusí chodit ani na volejbal. To se potom nemá cenu ani zúčastňovat,“ zlobil se po vypjatém závěru trenér VK UP Martin Hroch.

„Dnes to bylo výborné utkání z obou stran. Soupeř hrál výborně, my jsme ve hře měli určité nedostatky. Mohli jsme několikrát trestat hosty po našich dobrých servisech, v tom jsme si mohli bodově víc pomoct. Ale máme vítězství 3:0 po dobrém výkonu a hlavně po výborném volejbalu, takže spokojenost,“ těšilo lodivoda Dukly Libora Gálíka.

Série zápasů s těžkými soupeři pokračuje pro Univerzitu Palackého také v sobotu 16. října, kdy od 17 hodin přivítá ve své hale tým Šelem Brno.

VK Dukla Liberec - VK UP Olomouc 3:0 (22, 19, 23)

Rozhodčí: Poláček, Nedbálek

Čas: 75 minut

Diváků: 330

Liberec: Ovečková, Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Nová, Nečasová, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Blažková.

Olomouc: Babićová, Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Šmidová.