Čekání na set pokračuje. Polským Policím podléháme v Lize mistryň 0:3

2. 2. 2021

Druhý turnaj skupiny E nejprestižnější klubové soutěže světa Champions League hostí za účasti týmu Univerzity Palackého Olomouc severopolské město Police. Právě s domácím celkem se vysokoškolačky utkaly ve svém úvodním vystoupení na turnaji a stejně jako v listopadu v italské Novaře podlehly elitnímu zástupci polské nejvyšší soutěže 0:3.

Olomoucký tým si v úvodu první sady užil krátké radosti z těsného vedení (2:1), pak už ale čelily drtivému servisu domácí Grajberové (5:5, 5:14). Nápor Polek se univerzitě nepodařilo otupit ani v dalším průběhu sady a výsledkem byla vysoká porážka hostí 12:25.

V podobném duchu navíc začalo i druhé dějství (0:4). Až poté se vysokoškolačky osmělily na servisu i v útoku, srovnaly krok (8:9, 10:10) a dokonce šly samy do vedení (13:11). Euforie a těsný náskok vydržely Olomouci do stavu 16:15, potom už se zase rozpohyboval domácí válec (17:17, 17:19). Ani tentokrát ovšem Hanačky nesložily zbraně a při podání Madsenové šly znovu do vedení (20:19). Za stavu 23:22 byla univerzita dva míče od úspěchu v podobě zisku setu, Police však naplno využily své hlavní hvězdy Brakočevićové a třemi body v řadě otočily na konečných 23:25.

Třetí sada znovu přinesla úvodní nápor domácího celku (1:4) a stejně jako v prvním dějství rozhodující úder při servisu kapitánky Polic Grajberové (5:7, 5:12). Od té chvíle už se Olomoučanky držely v uctivé bodové vzdálenosti, když nejmenší rozdíl činil několikrát čtyři míče (11:15, 16:20). Polský velkoklub drama v koncovce nepřipustil, třetí sadu ovládl poměrem 25:17 a celý zápas hladce 3:0.

„Soupeř na nás vlétl, nám se nedařilo na přihrávce a v důsledku toho ani na útoku. Ve druhém setu už jsme se osmělili a dílčí úspěch byl blízko. Získat aspoň jeden set jsme moc chtěli, bohužel se opět ukázalo, že tyto týmy jsou někde jinde. My musíme ještě hodně zapracovat především na servisu a přihrávce. Ve třetím setu nám opět uletělo několik příjmů a bylo po nadějích. Budeme bojovat dál a doufám, že se vše sejde tak, abychom alespoň toho dílčího úspěchu dosáhli,“ zůstává bojovně naladěný olomoucký kouč Petr Zapletal.

Druhý zápas turnaje čeká Univerzitu Palackého už ve středu 3. února, kdy se od 17.30 hodin střetne s posledním vítězem Ligy mistryň, italským celkem Igor Gorgonzola Novara.

VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (-12, -23, -17)

Rozhodčí: Kaiserová (Francie), Szabo (Maďarsko)

Čas: 68 minut

Diváků: 0

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídaly: Lazárková, Šmídová, Kneiflová.

Police: Kowalewská, Strantzaliová, Kąkolewská, Brakočevićová, Grajberová, Wasilewská, libero Maj-Erwardtová. Střídaly: Łukasiková, Baijensová, Mędrzyková, Bałdygová.