Bojovnost nestačila. V CEV Cupu končíme bez setu, ale se ctí

15. 12. 2021

V odvetě osmifinále poháru CEV Cup hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc lídra francouzské nejvyšší soutěže, tým Volero Le Cannet. Po porážce 0:3 na palubovce soupeře vysokoškolačky opět bojovaly s jedním z nejbohatších evropských klubů i v domácí odvetě až do koncovek, přesto znovu podlehly ve třech setech a pro letošek se s mezinárodní pohárovou scénou loučí.

Domácí tým začal proti superfavoritkám velmi nadějně (4:1), hosté však postupně skóre vyrovnali a naopak se sami ujali vedení, které vystoupalo až na rozdíl pěti bodů (13:18). Bojovné Olomoučanky ještě před koncovkou vykřesaly naději (19:21), závěr si ale zkušená sestava Volera pohlídala - 21:25 a 0:1.

Velmi podobný průběh mělo také druhé dějství; po servisech Moscické to bylo 4:0 pro univerzitu, Le Cannet ovšem dokázalo zareagovat (7:5, 7:8) a při servisu americké hvězdy Atkinsonové převzalo iniciativu (13:12, 13:17). Domácí volejbalistky už vyrovnat nedokázaly a po porážce 20:25 bylo o jejich vyřazení z poháru CEV rozhodnuto.

Přes zklamání z pohárového konce snaha olomouckého týmu nepolevovala: také začátek třetí části duelu patřil Univerzitě Palackého, a to až do stavu 11:8. Potom se ovšem znovu začala projevovat síla sestavy Volera (11:12). Hanačky se sice nevzdávaly (15:15), bylo však znát, že už tahají za kratší konec (16:20). Hvězdné Volero Le Cannet zvítězilo 25:18 a celkem 3:0 a podle očekávání postupuje do čtvrtfinále CEV Cupu. Olomouc se s pohárovou Evropou loučí, sice bez osmifinálového setu, ale herně se ctí.

„Dnešní zápas byl z naší strany podobný jako ten první ve Francii. Soupeře jsme tlačili hlavně v úvodech setů, pak už se ale vždy projevila jeho zkušenost z bojů na vyšších úrovních. Navíc jsme v některých pasážích pomáhali protivníkovi svými chybami, třeba sériemi zkažených servisů, zatímco v mezihře jsme dokázali držet krok. Mrzí mě jen, že jsme dvakrát prohráli 0:3, alespoň set by nám slušel. Teď už se soustředíme na domácí scénu, snad nabyté zkušenosti zúročíme v české lize i poháru,“ hodnotil trenér VK UP Martin Hroch.

Poslední soutěžní utkání tohoto roku odehrají vysokoškolačky v sobotu 18. prosince, kdy od 17 hodin přivítají v univerzitní sportovní hale v dohrávce 9. kola extraligy tým Prostějova.


VK UP Olomouc - Volero Le Cannet 0:3 (-21, -20, -18)

Rozhodčí: Rodriguezová (Špan.), Herbik (Pol.)

Čas: 71 minut

Diváků: 250

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Tinklová, libero Kulová. Střídaly: Kneiflová, Štimacová, Lazárková.

Le Cannet: Janevová, Aleksićová, Atkinsonová, Mlejnková, Polderová, Stojiljkovićová, libero Parlangeliová. Střídaly: Martinová, Palgutová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 2
M

Mirek 15. 12. 2021 21:18:32

Zápas jsem viděl. Volero hrálo jen to co potřebovalo, přesto si myslím, že do evropského velkoklubu jaké jsou třeba špičková italská družstva má ještě daleko. Ono na druhé straně je dobré, že jsme skončili, protože hned po novém roce nás čekají dvě utkání v poháru s našlápnutým Prostějovem o účast ve finále poháru a hned dál pokračuje nástavba extraligy.. S naším úzkým kádrem byjsme to všechno těžko stíhali.

Ještě bych chtěl za hodně kvalitní výkon pochválit Jessicu, doufám že Hanka bude taky spokojená. Dlouhodobě se nedaří Zuzce, kterou nakonec střídala Lazárková. Nevím v čem je problém, ale mělo by se děvče nad svou rozháranou hrou alespoň zamyslet..

Upravit komentář

V

Václav 16. 12. 2021 13:06:22

Zatím se nám nepodařilo zopakovat výkon kdy holky doslova smetly Liberec. Ve všech dalších zápasech se vždy někomu nezadařilo a bylo to vidět na hře týmu. To že jsme nepostoupili podle mě není žádná škoda. Na evropský volejbal s naším rozpočtem ještě dlouho mít nebudeme. Teď je daleko důležitější úspěch v Českém poháru který obhajujeme a pak extraliga, což jsou soutěže jejichž výsledky jsou pro naše sponzory zásadní..

Právě v důsledku CEV Cupu jsme si po dohodě s Prostějovem odložili čtvrtfinálové zápasy poháru na leden. Má to ale jeden nedostatek. Podle původního rozpisu se měl hrát první zápas v Prostějově a odveta u nás. Teď to bude obráceně. Začíná se u nás a to by se nám nemuselo vyplatit.

Prostějov hraje letos o level lépe než v loňském roce především zásluhou několika posil. Na nahrávce Bajusz, takto reprezentační dvojka, vysoká američanka Loff a Beránková z Brna. Když ukončila na začátku sezony ze zdravotních důvodů svou kariéru Martina Michalíková zůstaly ve VK jen 3 smečařky. Teď hlásí Čada posily a to především rozehranou Faltýnovou, kterou jim uvolnily brněnské šelmy a pak vlastní odchovankyni Meidlovou která po odchodu z VK hrála v Olympu, v Sokole Šternberk a nakonec v KP Brno. Takže se máme hned z kraje ledna na co těšit.

Jsem zvědav jak pořeší vánoční svátky naše trenérské duo. Pokud pustí holky domů, mohly by být problémy se včasným návratem. Pokud mě paměť neklame, tak ještě za Jirky Teplého nám vždy v lednu dost dlouho trvalo než holky oprášili svou výkonnost a mančaft začal správně fungovat.

V sobotu končíme základní část odloženým zápasem s Prostějovem. Bude to konfrontace jak se holky výkonnostně zvedly. Zápas je důležitý i pro konečnou tabnulku základní části. Potřebujeme vyhrát a udržet Prostějov za sebou k vůli rozpisu 9 kolové nadstavby kde by jsme je měli mít doma.

Upravit komentář