Bez medaile. Po druhé porážce od Liberce končí VK UP v lize čtvrtý

22. 4. 2022

Extraligové medaile si volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v letošní sezoně na krk nepověsí. Po vyčerpávající semifinálové sérii proti Královu Poli už vysokoškolačky nenašly na boj o bronz sílu a po prohře v Liberci podlehly Dukle také doma, tentokrát 0:3. Po promarněném finálovém mečbolu ve čtvrtém utkání s Brnem tak tým VK UP Olomouc končí v lize čtvrtý.

Utkání ještě ani pořádně nezačalo a domácí tým už sčítal první ztráty, když se hned při sedmé výměně zranila smečařka Šepeľová. Univerzita už bez ní sice vedla 5:3, ale hosté rychle otočili (7:11) a pak při podání Blažkové zasadili rozhodující úder (9:11, 9:16). Olomoučanky se pokusily o protiúder (13:17), tím se ale jejich síly v prvním setu vyčerpaly. Liberec po výsledku 16:25 vedl 1:0.

Velmi podobný průběh mělo i druhé dějství; po rychlém vedení domácích (5:3) následoval obrat Dukly (8:12) a Severočešky znovu mířily za dílčí výhrou (14:20). Olomoucká brzda (17:20) zatáhla jen nakrátko, protože Liberec při podání Skrypakové sadu doservíroval - 17:25 a 0:2.

A Hanačky si svůj kalich hořkosti musely před vlastními příznivci vypít až do dna; ve třetí části duelu ztrácely již od samého začátku (1:3, 5:10), po šňůře podání Kvapilové (10:13, 10:17) už měly k obratu velmi daleko a možná i vinou závěrečné rezignace inkasovaly při servisu Šulcové poslední tvrdý direkt (11:17, 11:24). Po výsledku 12:25 a 0:3 bylo o prvních držitelkách ligových medailí v této sezoně rozhodnuto.

„Pořád nás ještě hodně mrzí ztracené semifinále, ale máme medaili a jsme za ni šťastní. Holkám za to gratuluji. Dnes jsme zvládli nervózní začátek zápasu a byli jsme v něm o něco lepší. Domácí pak už asi nenašli morál a já jsem rád za výhru ve třech setech,“ usmíval se trenér Dukly Libor Gálík.

„Strašně těžko se mi to hodnotí, protože jestli se za nějaké utkání této sezony jako trenér stydím, tak je to právě toto poslední. Navíc když jeho průběh, výsledek a náš výkon neodpovídaly tomu, na co tento kádr má. Odhodlání hráček bohužel zůstalo v šatně a když ještě přišlo rychlé zranění naší největší bojovnice Zuzy Šepeľové, nenašel se nikdo, kdo by to na hřišti vzal na sebe. Chyběla energie, nadšení a nasazení a k tomu jsme měly velké problémy na přihrávce. Z toho všeho pramenila naše až příliš hladká porážka,“ smutnil domácí kouč Martin Hroch.


VK UP Olomouc - VK Dukla Liberec 0:3 (-16, -17, -12)

Rozhodčí: Možnár, Horký

Čas: 63 minut

Diváků: 350

Olomouc: Silva, Moscická, Babićová, Šepeľová, Blancová, Štimacová, libero Slavíková. Střídaly: Herdová, Tinklová, Kneiflová, Gambová.

Liberec: Skrypaková, Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Šulcová, Blažková, libero Dostálová. Střídala: Kolářová.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Komentáře: 7
V

Václav 22. 4. 2022 23:39:29

Píšu to tady pořád stejně. Hráčky hrají tak, jak je trenér na zápas připravil. Opět nesmyslné střídání nahrávačky a účka. Poslat ukrajinskou blokařku na smeč, to mohl opravdu vymyslet jen náš trenér. (mám dojem, že to neudělal poprvé).

Byl bych rád , kdyby pánové co tady občas píší se tzv. vycenili a zhodnotili ze svého pohledu letošní sezonu a pokud budou mít náladu, vyjádřili se k týmu který hrál i s možným přáním které hráčky by rádi viděli v týmu UP i v příští sezoně.

Dobrou noc všem přeji.

Upravit komentář

F

Frenk 23. 4. 2022 09:18:30

Tato sezóna byla děs a hrůza... Co opět hrát středoevropskou ligu MEVZA ????? Letos byla kvalitní !!!! Pro fanoušky je lepší se jít podívat na Maribor či Budapest, než na Frýdek-Místek či Šelmy Brno....Tento tým se musí rozpustit...Za mě hračka číslo 1 Zuzka Šepelova !!! Nejen jako kvalitní hračka, ale hlavně mně připadala, že má srdíčko pro 🆙 A asi bych ještě ponechal Slavíkovou.... Toť vše...Přestupy běží na plné obrátky, viz Ordošova v Polsku, tak management by se měl co nejdříve činit !!!!!!

Upravit komentář

T

Tom 23. 4. 2022 09:30:13

V této sezóně odpovídá 4. místo zaslouženě!!!!!

Nebyla snaha ani aspoň o to třetí.

Upravit komentář

V

Václav 23. 4. 2022 13:29:05

Příští sezóna se bude jako vždy odvíjet od peněz. Je velmi pravděpodobné, že se dále sníží podpora města a kraje a je otázkou co naši hlavní sponzoři po této dle mého soudu nevydařené sezóně. Nechávat za sebou každý rok dluhy nás jednou dohoní. Když může hrát dlouhodobě s nízkým rozpočtem např. Ostrava, bude klub nucen o této variantě uvažovat.


B.Gambová jako kapitánka podepsala zápis a zbytek času prostála v koutě. Nevím jakou měla smlouvu, ale držák jak psal trenér Hroch rozhodně nebyla.


Nahrávačka Štymac papírově vypadala hodně nadějně. V realitě to byl propadák, který poznamenal celou sezónu klubu. Její časté střídání jí na výkonnosti rozhodně nepřidalo.. V play of se o level zlepšila a pokud by chtěla v Olomouci být v příští sezóně ???


Blanco na blocích se prezentovala jako zkušená hráčka která ale odehrála jen to co musela. Na blocích velmi, velmi slabá. Do Olomouce si patrně přijela prodloužit sportovní život.


Jessica, profík v dobrém slova smyslu, naše nejlepší smečařka, v play of. ji začaly docházet síly. Má také 34 r. Pokud by chtěla pokračovat ???


Blokařka Mesitská přišla jako last minute za náhle skončivší skvělou Stumpelovou. Na blocích neviditelná, střídala lepší a horší chvíle.


Účko Babič se mi na začátku sezóny jevila jako hodně dobrá posila. Žel Bohu se našemu trenérovi podařilo tuto nadějnou hráčku zcela demotivovat, skoro bych řekl otrávit. Její časté, dle mého soudu zbytečné střídání svědčilo o vedení hry ze strany trenéra stylem pokus omyl. Pod lepším trenérem a hlavně s lepší nahrávačkou je jí rozhodně škoda.


Ze stávajícího družstva by měly podle mě v příští sezoně hrát dál Šmídová, Šepelová, Herdová, Kneiflová, Slavíková. Kulová, Kneiflová a Šmídová přitom vůbec nedostaly příležitost hrát a to ani v zápasech se slabšími soupeři takže chtít po nich aby šly výkonnostně nahoru je úsměvné.


Dovedu si představit doplnění UP ze Sokola o smečařku N.Látalovou, Lazárkovou a blokařku Kormendyovou (SK).

Jen tak na okraj jsem si v průběhu sezóny vzpoměl na bývalé prostějovské nahrávačky sestry Zapletalové, které v této sezoně obě hrály v Přerově ????


No a teď se do mě můžete všichni pustit, co si to dovoluji, když tomu nerozumím. Ano nejsem profík, jsem jen divák s více než 50letou diváckou praxí a volejbal mě stále baví.


Upravit komentář

H

Honza 23. 4. 2022 14:04:09

V posledním příspěvku jsem uvedl, že s psaním tady končím. Ale nedá mi to ještě jednou se ozvat. Z kuloárů jsem se dozvěděl, že to, co napsal Petr Vejbor a poté i Jirka Dvořák se skutečně děje. Tak pokud to tady budou "řídit" takoví odborníci, tak to postupně půjde od deseti k pěti. Už teď je to tak na osmičce. Čest a sláva Jirkovi Teplému.

Upravit komentář

F

Frenk 23. 4. 2022 15:25:52

Ještě se musím zmínit o tomto. Na 🆙 chodila Janička s maminkou. Seděla v první řadě a vždy troubila z malé trubky. V průběhu této sezóny jsem je přestal vídat na 🆙. Nevěděl jsem, jestli jsou ok. Naštěstí jsem je potkal zdravé...Ptal jsem se proč nechodí,.maminka říkala ,že je to přestalo bavit, hra hrůza a že tento kolektiv nebyl vůbec přátelský. A mají pravdu, dřív se s nima bavila hračka Piňousova, Janečková s Honkovou atd...Asi tak..


Upravit komentář

F

Frenk 23. 4. 2022 15:37:14

A určitě jsem pro setkání vedení s fanoušky, tak jako před lety...

Upravit komentář