Za letošním soustředěním mládeže na Pastvinách

Už více než dvě desítky let vyrážejí v druhé polovině srpna mládežnické týmy volejbalistek VK UP Olomouc a TJ Sokol Šternberk do podhůří Orlických hor, aby ve výcvikovém středisku Pastviny Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, které se nachází u stejnojmenné přehradní nádrže, absolvovaly tréninkové soustředění před začátkem nové sezóny.

Ještě o několik desetiletí je delší tradice ranních výběhů, které jsou spojeny s koupáním v přehradě. Letošní teplé léto ohřálo vodu na přijatelnou teplotu, i tak ale bylo ranní koupání pro dobrovolníky, kteří se jej zúčastnili, důkladným probuzením.

Protože oba volejbalové kluby nejsou sportovními „kroužky“, ale zaměřují se na sportovní přípravu děvčat pro další volejbalovou kariéru, byly pro všechny věkové kategorie připraveny každý den přinejmenším čtyři tréninkové jednotky. Ty byly zaměřeny na všechny herní činnosti i rozvoj fyzické kondice. V oblasti volejbalové techniky, herní praxe a u většiny děvčat bohužel i fyzické připravenosti způsobily uplynulé měsíce s nemocí COVID-19 výpadek, který možná už nikdy nebude možné dohnat. I proto byly fyzicky náročné tréninky proloženy nácvikem úderové techniky, herními pasážemi i aktivitami vyloženě odpočinkovými či rekreačními, jako byly procházky po okolí nebo plavby na lodích po přehradě. To je, mimochodem, další z dovedností, kterou si mladé hráčky už po několik generací na Pastvinách osvojují.

O případné bolístky se postarala zdravotnice, trenérky občas poskytly „mateřské“ objetí či pohlazení, skvělá kuchyně se šestkrát denně postarala o hladová bříška. Vzájemný zápas dvou týmů složených z trenérů skončil remízou 1:1. A nechyběly opět ani tradiční špekáčky opékané na ohni.

Po návratu domů starší týmy pokračují v trénincích, nejmladší děvčata si ještě užijí pár dní prázdnin a po zahájení školního roku se do přípravy zapojí i ona. Doufejme pouze, že sezona, která je před námi, bude odehrána celá bez přerušení.


Fotogalerii ze soustředění naleznete zde.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři