Výsledkový servis olomoucké mládeže

Ani o prvním únorovém víkendu se nezastavily boje o body a co nejlepší umístění v mládežnických volejbalových soutěžích. Pojďme se podívat, jak se v nich dařilo děvčatům nosícím dresy VK UP Olomouc.

Sobota:

Kadetky U18

První víkendový den nastoupila děvčata proti Bedřichovu, po základní části prvnímu týmu ve skupině. Nemoci, zranění a lyžařské kurzy umožnily start pouze sedmi Olomoučankám. Špatný vstup do prvního zápasu, spousty chyb na příjmu, podání a v dalších činnostech pak dokonaly relativně rychlou prohru 0:3. Druhý zápas se ale nesl v úplně jiném duchu - více přesnosti a zlepšení všech činností nakonec přivedly duel do pátého setu. Tým VK UP sice nakonec podlehl 2:3, ale výsledek potěšil. A to i v vzhledem k dalšímu zraněni, které potkalo Amálku Krátkou. Zdá se, že obrovské herní vytížení (více než desítka zápasů od Nového roku) si u některých hráček vybírá svou daň. Doufejme, že družstvo ještě společně zvládne tento víkend a potom budou mít děvčata chvilku času na rekonvalescenci.

Krajský přebor U18

Do dvojzápasu šly holky s naprostým klidem a bylo to znát. V prvním setu se ještě rozehrávaly a nechaly soupeři spoustu bodu. Poté se začaly více koncentrovat a šly si jasně pro vítězství 3:0. Ve druhém utkání děvčata na chvíli zaváhala ve druhém setu, kdy nebyla schopna otočit a v tomto duchu je provázela celá sada. Nicméně do třetího setu už Olomoučanky nastoupily v plné sile a bojovnosti a soupeře nepustily k žádným větším akcím.

Výhra 3:1 v druhém duelu tak byla naprosto zasloužená.

Neděle:

Juniorky U20

V neděli nastoupily naše juniorky proti Chodovu. Tentokrát malinko v širším kádru a s novým liberem na zkoušku. Po dvouhodinovém náročném boji měl soupeř více štěstí a zvítězil 3:2. Tentokrát patří děvčatům pochvala jak za výkon, tak i za bojovnost.

Bohužel se druhý zápas neobešel bez komplikací a už do něj kvůli zdravotním problémům nezasáhla nahrávačka Saša Keková. Takže se hrálo opět improvizovaně. Podstatně více chyb a nepřesnosti společně s únavou, zimou, která byla v hale, se podepsaly pod výsledkem 0:3.

Každopádně makáme dál!

Svatý Kopeček

Minulý týden vyrazili trenéři společně s hráčkami ženské extraligy v zastoupení Báry Chaloupkové a Denisy Kulové na Základní školu na Svatém Kopečku, aby zde prezentovali minivolejbal. Během celého dopoledne se u holek a vedoucího mládežnické složky Pavla Frýdla vystřídaly čtyři třídy ve věku 6 až 9 let. Přes rozcvičení herní formou plynule přešly až k základům minivolejbalu. Na ty nešikovnější a nejsnaživější na konci čekala malá odměna v podobě triček či dresů.

Chtěli bychom moc poděkovat vedení školy za umožnění naší prezentace a těšíme na další spolupráci!