30. 1. 2023

Také o posledním lednovém víkendu byla v akci mládežnická družstva VK UP Olomouc. Přinášíme vám přehled jejich výsledků, těch úspěšných i těch méně potěšujících.

Sobota

Kadetky U18

O víkendu vyrazilo družstvo kadetek na dlouhou cestu do Havlíčkova Brodu. První zápas děvčatům nevyšel, i když vyhraný první set dával naději na úspěch. Bohužel následné množství chyb a někdy i nesoustředěnost udělaly své a výsledkem byla prohra 1:3. Druhý zápas byl jak na houpačce. Naštěstí soupeři došly síly a nakonec díky vítězství 3:2 vezeme domů alespoň bod.

Starší žačky U16

Tým A - V sobotu vyrazily starší žákyně A do České Třebové, kde je čekaly zápasy se Šternberkem, Uničovem a domácím celkem. Devčata si odvezla tři výhry se ztrátou jediného setu. V porovnání s minulým víkendem holky přitvrdily v útoku, avšak zaznamenaly více chyb na servisu. I tak si zajistily postup zpět do prvni skupiny a chystají se do posledního kola, které proběhne 25. března, a těší se v něm na naši podporu.

Tým B - Děvčata odjela na svůj turnaj pouze s devíti hráčkami a byť se jim nepodařilo žádný zápas dotáhnout do vítězného konce, podle trenéra předvedla dobré výkony a nemají se za co stydět.

Tým C - Na turnaj skupiny D nejelo družstvo v ideální sestavě. Přesto tým složený z mladších žákyň předvedl proti i o dva roky starším hráčkám kvalitní výkony, až na zaváhání ve druhém setu s Kojetínem byl vždy jednoznačně lepší a všechna tři utkání zaslouženě vyhrál. Postupuje tak pro příští turnaj do skupiny C.

Neděle

Juniorky

Také juniorky zamířily o víkendu na dlouhou cestu, a to do Prahy ke Lvům. Bohužel na poslední soutěžní zápas dívky nenavázaly a domu míří bez bodů, když soupeři podlehly dvakrát 0:3. Jakmile však odstraní nevyrovnané výkony v rámci každého setu, body přijdou.

Mladší žačky U14

Tým A - Na další kolo se hráček na domácí půdě ZŠ Terera sešlo jako šafránu - lyžařské kurzy a nemoci dovolily start jen šesti členkám kádru. První zápas torzo týmu nezačalo dobře - přestože holky bojovaly, soupeř VAM Olomouc A byl tentokrát lepší a oplatil prohru z minulého turnaje. Další zápasy (s Uničovem a Přerovem A) už byly v režii VK UP díky soustředěným výkonům téměř bez chyb.

Tým B - Naše družstvo hrálo skupinu B a bohužel tentokrát nenavázalo na výkony z předchozích turnajů. Hlavně kvůli vlastním chybám prohrálo všechna tři utkání (Šternberk, Prostějov A a B) a sestupuje do skupiny C.