Výsledkový servis olomoucké mládeže

17. 1. 2023

O uplynulém víkendu odehrály své zápasy vedle žen VK UP také mladé naděje olomouckého volejbalu. Pojďme se podívat, s jakými úspěchy.

V sobotu 14. ledna se na ostravské palubovce představily kadetky U18 hrající 2. ligu. Děvčata byla velice namotivovaná, protože mohla pomýšlet na případný boj o postup do 1. ligy. Úvodní zápas byl velmi vyrovnaný, a tak za stavu 2:2 musel o vítězkách rozhodnout zkrácený set. Naštěstí jej holky i přes zranění Elišky Košákové dotáhly do vítězného konce. Druhý duel si kadetky i přes značnou únavu dokázaly pohlídat a zaslouženě vyhrály 3:1. 

Další sobotní utkání čekala naše starší žačky v krajském přeboru U18. I přes vyrovnaný boje v obou zápasech proti Prostějovu se holkám nepodařilo získat ani bod, a tak si odvážejí z prvního zápasu prohru 1:3 a ze druhého 0:3. To ovšem nemění nic na tom, že dívky předvedly velmi bojovný a odvážný výkon a ukázaly, co v nich je (a hlavně může být)!

V neděli se pak v olomoucké hale po vánoční pauze představily juniorky U20, které dohrávaly poslední kolo úvodní části 1. ligy. Olomoučanky přivítaly soupeřky z Hradce Králové, kterým aktuálně patří třetí místo v prvoligové tabulce. Děvčata se snažila soupeře tlačit, plynulo z toho však pouze plno chyb. První zápas tak Olomoučanky bohužel prohrály 0:3. Kdo očekával stejný průběh i ve druhém střetnutí, byl na omylu. Děvčata zlepšila svou hru ve všech činnostech a především obrovskou bojovností si zasloužila vítězství 3:1.

Naše kadetky U18 a juniorky U20 již znají soupeřky pro druhou část svých soutěží. Kadetky začnou 28. ledna v Havlíčkově Brodě a juniorky 29. ledna v Praze. Na první domácí zápasy se můžeme těšit 4. února, kdy kadetky přivítají Bedřichov, a 5. února juniorky nastoupí proti Chodovu (vždy v 10 a 14 hodin).

Ani naše mladší žačky uplynulou neděli nelenily a předváděly zajímavé výkony. Áčku se podařilo vyhrát všechny tři své zápasy a stále si jde za svým cílem, jímž je účast na Mistrovství ČR. Nás B-tým nezaostával a mohl si připsat hned dvě výhry. Nakonec z toho byla pouze jedna, to ale nemění nic na tom, že se každým odehraným zápasem zlepšujeme!

Všem holkám moc gratulujeme a držíme palce v dalších bojích!


Výsledky mladších žaček:

Tým A 

VK UP - Uničov 2:0

VK UP - VAM Olomouc 2:0

VK UP - Šternberk 2:1


Tým B 

VK UP - Přerov A 0:2

VK UP - Přerov B 2:0

VK UP - Prostějov A 1:2

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři