O víkendu se dařilo starším žákyním

O víkendu opět do bojů ve svých kategoriích vstoupila mládež VK Šantovka Olomouc UP. Hrály se jak soutěže dorostenek, tak se 1. kolem rozehrála soutěž starších žákyň. Starší žákyně vyhrály vše, starším týmům se příliš nevedlo.

KRAJSKÝ PŘEBOR U16

Velmi dobře vstoupila do svým soutěží družstva VK Šantovka Olomouc UP v krajském přeboru U16. Kvalifikace rozřadila naše družstva tak, že družstvo A hrálo ve skupině A, družstvo B ve skupině C a družstva C a D společně ve skupině D.
Ve skupině A naše děvčata vyhrála všechna svá utkání, proti Volejbalu Přerov, VAM Olomouc a VK Prostějov, 2:1 a zajistila si tak první místo v turnaji. Udělala tak první důležitý krok v letošním krajském přeboru U16. A svoji skupinu jasně vyhrála.

Děvčatům z družstva B se ve skupině C vedlo také výborně. Výhrami 2:0 proti T.J. Sokol Troubky a VK Prostějov C a výhrou 2:1 proti VK Prostějov B také vybojovalo první místo ve své skupině a pro další kolo krajského přeboru postoupilo do skupiny B.

Družstva C a D hrála společně ve skupině D. A oběma se dařilo rozdílně. Zatímco družstvo D prohrálo všechna svá utkání 0:2, družstvo C po výhrách 2:0 ve všech zápasech postoupilo do skupiny C.

2. LIGA U18

V sobotním utkání 2. ligy nastoupila děvčata VK Šantovka Olomouc UP proti vedoucímu družstvu soutěže VK Valašské Meziříčí. A průběh obou utkání byl v režii favorita. Naše mladé družstvo sice bojovalo, ale na Valašské Meziříčí uhrálo jen set a 6 bodů si odvezli hosté na Valašsko.

KRAJSKÝ PŘEBOR U18

Rovněž družstvo VK Šantovka Olomouc UP B narazilo v krajském přeboru na jednoho z favoritů soutěže SK Kojetín 2016 a nevedlo se mu o nic lépe, než družstvu druhé ligy. Po jasných dvou prohrách 0:3 si 6 bodů ze vzájemného zápasu odvezlo družstvo Kojetína.

2. LIGA U20

Na nedělním programu 2. ligy U20 bylo domácí utkání VK Šantovka Olomouc UP proti Vlčicím Nový Jičín. Ani tentokrát však nebylo našim hráčkám přáno a opět po zisku pouze jednoho setu v tomto dvojzápase získalo všechny body družstvo z Nového Jičína.