Volejbalová mládež hrála o víkendu s rozdílnými úspěchy

O víkendu se odehrálo několik turnajů našich mládežnických volejbalových družstev. Volejbalová přípravka se zúčastnila v Prostějově turnaje v minivolejbalu a skončila třetí. Tým do 18 let hrál o víkendu zápasy s Havlíčkovým Brodem. Oba duely zvládl a bude tak hrát baráž o postup do 1. ligy. Celek U20 naopak prohrál duely s VAM Olomouc a bude hrát ve skupině o udržení 2. ligy.


První kolo krajské soutěže modrého, tzv. "trojkového", minivolejbalu se odehrálo v Národním sportovním centru v Prostějově. Turnaje se účastnilo 27 dětí našeho klubu rozdělených do 8 družstev. Výsledky v tomto případě nejsou nejdůležitějším kritériem. Hlavní je získat první zápasové zkušenosti. I přesto naše družstvo s označením "C" skončilo na krásném 3. místě z 51 účastníků.

Poslední a nejdůležitější dvojzápas základní části 2. ligy U18 odehrála děvčata v sobotu 6. ledna. Dvě vítězství nad celkem Havlíčkovým Brodem dávaly mladým volejbalistkám naději, že se vyhnou skupině o udržení, a naopak si zahrají skupinu o postup do baráže o 1. ligu U18. Nepovedl se jim sice vstup do prvního zápasu a po slabém výkonu prohrávali 0:2, ale ve třetím setu se děvčata chytla a senzačním obratem a vítězstvím 3:2 si držela postupové šance. Druhý zápas byl celý v režii VK Šantovka Olomouc UP a jednoznačně jej vyhrál 3:0. „Na začátku prvního zápasu to úplně nevypadalo, že se podaří cíl splnit, ale holky zabraly a povedlo se,“ řekl k důležitému dvoj duelu šéftrenér olomoucké mládeže Pavel Černý.

Posledním kolem pokračovala v neděli také 2. liga U20. Soupeřem VK Šantovka Olomouc UP byl městský rival VAM Olomouc. Naše mladé družstvo podalo celkem kvalitní výkon, ale na zkušenější hráčky VAM to nestačilo a prohrálo oba zápasy shodně 0:3. Ve druhé části sezóny bude tak hrát tým U20 ve skupině o udržení.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři