Volejbalistky VK Šantovka Olomouc UP U14 hrály úspěšně kvalifikační turnaje kraje

3. 10. 2023

Na začátku října hrály v Přerově týmy VK Šantovka Olomouc UP U14 A a B kvalifikaci krajského přeboru. A tým ji vyhrál a bude hrát ve skupině A kraje. B-tým olomouckého oddílu bude hrát skupinu C.

Děvčata U14 A čekala v kvalifikaci v Přerově družstva VAM Olomouc B, Volejbal Přerov B a T.J. Sokol Šternberk. Se všemi soupeři si olomoucká děvčata poradila hladce, když v prvním zápase porazila jednoznačně TJ Sokol Šternberk 2:0 (2,6), ve druhém taktéž s přehledem zdolala VAM Olomouc B 2:0 (3,6) a i v posledním zápase skupiny s Volejbalem Přerov B slavila výraznou výhru 2:0 (7,13). „Děvčata zúročila zkušenosti, které sbírala již v loňské sezóně a zaslouženě postoupila do skupiny A, kde se v Prostějově 15. 10. 2023 potkají s VK Prostějov A, VK Prostějov B a VAM Olomouc B,“ řekl po turnaji trenér VK Šantovka Olomouc UP Pavel Černý.

Pro děvčata z družstva B to na kvalifikačním turnaji byla první zkušenost s šestkovým volejbalem. I přes velkou nervozitu v prvním utkání skupiny C holky porazily TJ Sokol Troubky 2:0 (16,18). Ve druhém zápase i přes vyrovnaný první set byl nad jejich síly Volejbal Přerov A 0:2 (21,7). Poslední zápas skupiny proti VK Prostějov A byl také vyrovnaný. Prostějovská děvčata využila více zkušeností a zápas vyhrála 2:0 (22,21). Skupinu nakonec zamotaly Troubky, které v ostatních svých zápasech bodovaly a olomoucké hráčky tak skončily ve skupině na 4. místě. „Za své výkony se však vůbec nemusí stydět, napoprvé to bylo více než dobré,“ pochválil svěřenkyně Pavel Černý. Následující kolo krajského přeboru U14 tak budou hrát děvčata B týmu ve skupině C, hrát se bude v Baluo centru v Olomouci a pořadatelem je VAM Olomouc

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři