VK Šantovka Olomouc UP U14 zakončila úspěšně krajský přebor

9. 4. 2024

V neděli 7. března 2024 se posledním turnajem uzavřel krajský přebor U14. S pouhou jednou prohrou  skončilo A družstvo VK Šantovka Olomouc UP U14 na celkovém 1. místě a získalo tak s velikým náskokem na druhý VK Prostějov titul Přeborník Olomouckého kraje kategorie U14. Béčko pak zakončilo na sedmé příčce.

Zhodnocení přeboru začneme netradičně u družstva VK Šantovka Olomouc UP "B". Děvčata zařazená v tomto družstvu hrála tuto sezónu poprvé šestkový volejbal. I přesto ale podávala velice dobré výkony, když se celou dobu pohybovala na pomezí první a druhé výkonnostní skupiny. Poslední turnaj hraný v Šumperku dokonce vyhrála a skončila tak na celkovém 7. místě.

"Holky z družstva"B" udělaly za tuto sezónu obrovský pokrok. Věřím, že zejména hráčky ročníku 2012 získaly potřebné zkušenosti, které zúročí v příští sezóně," zhodnotila sezónu družstva trenérka Pavla Černá.

Družstvo VK Šantovka Olomouc UP "A" prolétlo celou sezónou krajského přeboru U14 jako pověstný nůž máslem a vyhrálo kvalifikaci i všech deset turnajů skupiny A. S pouhou jednou prohrou tak skončilo na celkovém 1. místě a získalo tak s velikým náskokem na druhý VK Prostějov titul Přeborník Olomouckého kraje kategorie U14.

"Děvčata hrála celou soutěž krajského přeboru U14 skvěle. Jejich výkony byly po celou dobu stabilní. To nebývá zvykem, protože slabší chvilku si vybere většinou každé družstvo. Nám se však v družstvu "A" vytvořila skvělá parta a to bylo klíčem k úspěchu," nešetřila chválou trenérka Pavla Černá.

Nezbývá, než družstvu VK Šantovka Olomouc UP U14 "A" pogratulovat ke skvělému úspěchu a popřát děvčatům hodně štěstí v kvalifikaci na Mistrovství ČR, kterého se zúčastní 27.-28.4.2024.

Hlavní partneři

Ostatní sponzoři