Olomoucká děvčata U14 postoupila na finálový turnaj MČR!

29. 4. 2024

Prostějov hostil druhé kolo kvalifikace na Mistrovství ČR volejbalistek kategorie U14. Ve skupině E hrálo osm družstev z celé České republiky. Na šampionát však postupovaly pouze tři týmy. Pro celek VK Šantovka Olomouc UP to byla velká výzva poměřit síly s družstvy, se kterými se dosud nepotkal, a zjistit, jak na tom v celorepublikovém srovnání jsme. A povedlo se. Šantovka postupuje na finálový turnaj.

V prvním zápase děvčata čekal favorit skupiny Orion Praha. V prvním setu holky hrály velice dobře a zaslouženě vyhrály 25:22. Ve druhém však polevily, dělaly zbytečné chyby, které Orion trestal, a tak suverénně vyhrál 25:10. V tiebraeku to již byla loterie - ve velice pěkném rozhodujícím setu vyhrál Orion 15:11 a celkově 2:1 na sety.
Druhý zápas byl o něčem jiném. T.J. Sokol Frýdek-Místek byl výrazně slabší a bylo z toho zaslouženě jednoznačné vítězství Olomouce 2:0 (25:7, 25:3).
V třetím sobotním utkání čekal holky další těžký soupeř, a to VK Madeta České Budějovice, který dokázal uhrát bod s Orionem Praha. První set začal opět dobře, holky hrály svojí hru a vyhrály s přehledem 25:12. Ve druhém dějství však zase polevily, opět ve hře dělaly zbytečné chyby a set prohrály 19:25. V tiebraeku to byla bitva do poledního míče, šťastnější však byla Madeta a vyhrála 15:13.
V posledním sobotním utkání holky čekal SK Volejbal Ústí nad Labem, který patřil k těm slabším soupeřům. Děvčatům se podařilo udržet koncentraci a dobrým výkonem v poklidu zvítězit 2:0 (25:14, 25:15).

"Po prvním dnu kvalifikace jsem byla s předváděnou hrou spokojená. Vybraly jsme si dva slabší sety a byly z toho dva tiebreaky. Škoda, že se nám nepodařilo žádný uhrát," zhodnotila průběh prvního dne turnaje trenérka olomouckého družstva Pavla Černá.

Do nedělní části kvalifikace družstvo vstupovalo s vědomím, že pokud se mu podaří vyhrát všechny tři zápasy, tak si zajistí postup. Skupina však byla zamotaná a soupeři byli nevyzpytatelní.
První zápas proti VK Sever Žatec proběhl hladce a děvčata zvítězila s přehledem 2:0 (25:5, 25:15).
Ve druhém zápase holky čekal papírově silnější soupeř VK KP Milénova Brno. Předpoklady však zůstaly jen na papíře a holky zápas zvládly opět s přehledem 2:0 (25:18, 25:11).
Před posledním utkáním turnaje s VK Prostějov byla situace jasná. Zisk alespoň jednoho bodu by družstvu zajistil postup do finálového turnaje. Holky však nic neponechaly náhodě a jasnou výhrou 2:0 (25:16, 25:16) si zajistily konečnou druhou příčku a současně i postup ze skupiny.

"V neděli jsme si za vítězstvím šly od prvního zápasu. Jsem ráda, že jsme neponechaly nic náhodě a všechny zápasy vyhrály přesvědčivě. Holky hrály v celém turnaji výborně a postup do finálového turnaje si zasloužily," řekla k turnaji trenérka VK Šantovka Olomouc UP U14 Pavla Černá.

17. - 19. května 2024 tak družstvo VK Šantovka Olomouc UP U14 pojede na finálový turnaj Mistrovství ČR, který se uskuteční v Bílovci. Přejeme děvčatům hodně štěstí!