Mladší žačky berou bronz!

Rok 2020 začalo družstvo mladších žaček hned prvním lednovým víkendem. Po prosincových výhrách v obou soutěžích děvčata postoupila do lepších skupin. V soutěži starších žaček do skupiny C (kde hrají jako družstvo Olomouc D) a v mladších žačkách do skupiny A.

První lednový turnaj se konal v Uničově. Naše holky čekaly poměrně tvrdé porážky od všech tří družstev, a to Uničova (12:25, 12:25), Moravské Třebové (8:25, 9:25) a Olomouce B (9:25, 20:25). I přes uklidňování trenérek, že jsou soupeřky starší a zkušenější, odjížděly hráčky velmi zklamané. V neděli jsme vyrazili i s několika rodiči do Lanškrouna, kde jsme bojovali ve skupině A – děvčatům se podařilo vyhrát dva sety, a to s družstvy VAM Olomouc a Lanškroun, i když rozhodující sety byly velmi těsné. Nejvíce mrzela porážka s VAM Olomouc, kdy jsme prohráli 13:15. Děvčata po tomto víkendu spadla do horších skupin, ale i tak jsme odjížděli s dobrým pocitem z pěkného výkonu.

V sobotu 12. ledna jsme turnaj mladších žaček – skupinu B pořádali na ZŠ Terera. Po zklamání z minulého víkendu holky nedarovaly soupeřkám ani set a s poměrně jasnou převahou zvítězily ve všech třech zápasech. Konkrétně se Šternberkem (25:8, 25:17), Žichlínkem (25:10, 25:9) a Přerovem B (25:12, 25:23). Děvčata si tak opět zasloužila postup do lepší skupiny A.

Další lednový víkend nás opět čekaly dva zápasy po sobě, a to v sobotu 25. ledna, kdy jsme turnaj pořádali ve spolupráci s družstvem Olomouc C na Čajkárně v Olomouci. Děvčata vyhrála všechny tři zápasy nad družstvy Olomouc C, Šumperk C a Bohuňovice – pouze s Bohuňovicemi ztratila jeden set. Neděle 26. ledna se odehrála v Přerově, skupina A je pro nás po celou sezónu oříškem, se soupeřkami jsou zápasy většinou vyrovnané a rozhodují koncovky zápasů, které nám moc nejdou. To se potvrdilo i v zápasech s VAM Olomouc, se kterou hrajeme celkově velmi pěkné duely, ale nedaří se nám prolomit smůlu – zápas tak skončil opravdu těsnou výhrou VAMky, a to 22:25, 25:22, 15:13. Přerov A nás porazil výkonem 25:22 a 25:20, děvčata však i podle přítomných rodičů předvedla zatím svůj nejlepší výkon a trenérky byly spokojené.

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený. se na svůj účet nebo si vytvořit nový .
Článek nemá žadné nové komentáře.